Російська народна казка теремок Чарушина. Теремок (другий варіант)
муніципальне казенне загальноосвітній установа
«Середня загальноосвітня школа №3 »
відкритий урок
по літературному
читання
в 1- ом класі
«Е.Чарушін« Теремок »
підготувала і провела : учитель початкових класів
Переверзєва Е.Н.
г.Хасавюрт
2014-2015г.
цілі:
Створити умови для формування позитивного ставлення до слухання і читання книг; - вчити переказу;
Тип уроку: вивчення нових знань.
Плановані результати освіти :
предметними е: Знайомство з поняттям "авторська казка; вміння виразно чітатьцелимі словами і за ролями; ділити текст на частини і переказувати їх, використовуючи відповідну лексику.
особистісні : уявлення про добро і зло, загальних моральних категоріях і моральному змісті власних вчинків; вміння відчувати естетичні почуття на основі знайомства з різними виразними засобами і оцінювати свої емоційні реакції під час слухання, читання і під час знайомства з ілюстраціями до твору; орієнтація на виконання моральних норм на основі оцінки вчинків літературних героїв;
метапредметние :
пізнавальні УУД : Вміння співвідносити ілюстрацію до змісту тексту; вміти визначати новий жанр літературного твору порівнюючи твори різних жанрів; вміти оцінювати свою емоційну реакцію; знати основи смислового читання художнього тексту, розуміти і інтерпретувати знаки, символи; вміти прогнозувати зміст твору, відповідне його назвою, ключовим словом.
регулятивні УУД : вміти розрізняти спосіб і результат дії в зв'язку з поставленим завданням і умовами її реалізації; вміти приймати і зберігати навчальну задачу, виконувати навчальні дії, дані в усній формі відповідно до установкою вчителя і орієнтиром на правильність їх виконання, оцінювати правильність їх виконання і вносити корективи.
комунікативні УУД : вміння використовувати мова для порівняння творів художньої літератури (авторська або народна казка) і виявлення авторської точки зору; вміти співпрацювати і домовлятися з однокласниками, беручи участь в колективній діяльності; вміти формулювати відповідь на питання і аргументувати свою позицію; вміти обговорювати зміст казки і героїв, висловлювати своє ставлення, оцінювати висловлювання партнерів.
Форми і методи навчання: фронтальна, індивідуальна;пояснювально-ілюстративний, частічнопоісковий.
Освітні ресурси: виставка книг з казками (народними та авторськими); малюнки із зображенням героїв казки; схема; картки; презентація.
Хід уроку
I. Організаційний момент (Слайд)
Я дарую свою посмішку всім вам, поділіться і ви своїми посмішками зі мною, один з одним, з гостями, відчуєте тепло і світло, радість і щастя.
II. Актуалізація знань. Постановка мети. (Слайд)
Починаємо урок читання. Спробуйте здогадатися, про що будемо говорити на уроці.
( А А К С К З)
Зберіть слово
Про т в е т: казка.(Слайд)
Про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?
Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ, який називається так:( на дошці): Казки. Загадки. Небилиці.
– Наш урок буде присвячений першій темі цього розділу. Ми поговоримо про казки. (Слайд)
III.Откритіе нового знання
1) Фронтальна бесіда
– Які види казок бувають? (Чарівні, побутові, про тварин).
– Для того, щоб дізнатися, що за казку ми будемо читати сьогодні, вам необхідно виконати наступне завдання.
–Спробуйте вгадати казку. Якщо ви відповісте правильно, то зможете відкрити одну букву з назви нашої казки.
( На дошці картки з перевернутими літерами ТЕРЕМОК . Учитель по черзі дістає зі скриньки такі предмети. Учні називають казку, в якій можна зустріти даний предмет. У разі правильної відповіді, учні мають право відкрити будь-яку букву ).
Перегляд слайдів
Яйце.
Щука.
Золоте перо.
Три стільця.
Коса.
Козленочек.
Стріла.
(На дошці відкривається напис: ТЕРЕМОК)
– Я бачу, що ви знаєте багато казок. Це добре.
З якою казкою ми сьогодні познайомимося?
– Отже, ви здогадалися, що це казка ... в обробці Євгена Чарушина
2) Слово вчителя письменника. . (Слайд)
З самого дитинства його оточувала жива природа - рідний дім з величезним садом, домашній зоопарк з поросятами, кроликами, курчатами і птахами, яких Чарушину лікували і доглядали. Зрозуміло, що в такому будинку і в такій сім'ї - його батько був відомим архітектором - міг вирости тільки дивовижний і талановита людина, яким і був Євген Чарушин. Євген Іванович згадував, як ще будучи дитиною він, слухаючи казки, тримав в руці олівець і малював приходять йому на розум сюжети.
Він ріс добрим, чуйним, люблячим тварин хлопчиком
Коли він виріс, виконав свою заповітну мрію, закінчив академію мистецтв у Петербурзі.
Важливою віхою в біографії Чарушина стало знайомство з Самуїлом Яковичем Маршака, який переконав художника в тому, що він повинен почати писати сам. Це виявилося непростою справою, але Чарушин продовжував наполегливо працювати і ще до війни вже встиг видати десятки своїх книг, продовжуючи при цьому ілюструвати і інших дитячих письменників - Віталія Біанкі, Михайла Пришвіна, Самуїла Маршака. Книга Маршака «Дітки в клітці» стала останньою ілюстраційне роботою Чарушина. За неї він був посмертно нагороджений золотою медаллю на міжнародній виставці дитячої літератури в Лейпцигу.
Світ тварин - був і його світом, ось чому його малюнки були такими живими, яскравими, талановитими, ось чому не одне покоління юних читачів заворожено розглядало його малюнки і зачитувалися його розповідями.
(Виставка книг, які ілюстрував Е.Чарушін)(Слайд)
3) Робота в групах (Слайд) (груп-4)
А тепер повернемося до казки.
– Згадайте головних дійових осіб російської народної казки "Теремок".
– У якому порядку з'являлися в казці герої? (слайд)
– Для того щоб дізнатися тих героїв, які прийдуть до нас в гості сьогодні, вам необхіднопопрацювати в групах . Хто нагадає мені правила роботи в групі?(Не шуміти. Працювати дружно, злагоджено. Радитися з товаришами.)
(Учні працюють в групах постійного складу. Кожній групі пропонується зібрати з пазлів казкового героя, прикріпити отримане зображення на дошку). ( Роздати конверти з картинками)
Хлопці, ця казка добре знайома вам з дитинства. Давайте спробуємо дати характеристику героям цієї казки. Для цього я пропоную вам пограти в гру "Розвідники". Нагадаю, що вигукувати з місця не можна, граємо мовчки.
– Знайдіть в периметрі класу картку із зазначенням якості будь-якого з представлених тут героїв і прикріпіть її під зображенням даного героя.
(На стінці, в різних місцях, пріклеяни картки: хитрий, боягузливий,
обережний, жадібний, лютий, крикливий.)
Физкультминутка
4) Читання казки Чарушина (Слайд)
А зараз послухаємо казку.
Я читаю, ви стежите.
5) Перевірка розуміння почутого
– Чи сподобалася вам казка?
– Що сподобалося більше?
– Чим казка Е. Чарушина «Теремок» схожа на російську народну казку?
– Чим відрізняється? (Це авторська казка, а інша народна))
Учитель демонструє схему. (Слайд)
– Поясніть, які казки називають народними, а які - авторськими.
IV. Закріплення нового матеріалу.
1.Виразітельное читання казки за ролями.
Хто вам найбільше сподобався з читаючих дітей?
2. Робота з прислів'ями (Слайд)
– Прочитайте прислів'я:
У темряві, та не в образі .
Знає сорока, де зиму зимувати .
Згода міцніше кам'яних стін .
– Поясніть сенс цих прислів'їв.
– Яка з них підходить до нашої казці найбільше?
Казка піднесла нам хороший урок, живучи серед людей, треба бути терпимим до них, вчитися поступатися, домовлятися один з одним, уживатися в згоді
3. гра «Кому належать?». (Слайд)
Чук! Чук!
Гав! Гав!
Пік! Пік!
Ква! Ква!
V. Підсумок уроку. Рефлексія. (Слайд)
– З якою казкою ми сьогодні познайомилися?
– Чому вчить нас ця казка?
Варто в поле теремок-теремок,
Як по полю, полю мишка біжить,
Біля дверей зупинилася і пищить:
Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Хто, хто в теремочке живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Хто в теремі живе?
Нікого в теремі немає - ніхто мишці не відповідає. Залізла мишка в теремок; стала жити-поживати - пісні співати:
Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Варто в поле теремок-теремок,
Він не низький, не високий, не високий.
Вже як по полю жаба біжить,
Ква! Ква! Ква! Ква! Ква! Ква!
Хто, хто в теремочке живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Хто в теремі живе?
- Я мишка-норушка! А ти хто?
- Я жаба-жаба!
- Іди до мене жити!
Стрибнула жаба в теремок. Стали вони з мишкою жити-поживати - пісні співати:
- Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Варто в поле теремок-теремок,
Він не низький, не високий, не високий.
Як по полю, полю зайка біжить,
Чук! Чук! Чук! Чук! Чук! Чук!
Хто, хто в теремочке живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Хто в теремі живе?
- Я мишка-норушка!
- Я жаба-жаба! А ти хто?
- А я заєць - на горі увёртиш!
- Іди до нас жити!
- Добре, прийду.
Стрибнув заєць в теремок. Стали вони разом жити-поживати - пісні співати:
- Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
- Ква! Ква! Ква! Ква! Ква! Ква!
- Чук! Чук! Чук! Чук! Чук! Чук!
Варто в поле теремок-теремок,
Він не низький, не високий, не високий.
Вже як по полю лисичка біжить,
Біля дверей зупинилася і кричить:
Гав! Гав! Гав! Гав! Гав! Гав!
Хто, хто в теремочке живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Хто в теремі живе?
- Я мишка-норушка!
- Я жаба-жаба!
- Я заєць - на горі увёртиш! А ти хто?
- А я лисичка-сестричка!
- Іди до нас жити!
- Зараз прийду.
Забралася лисиця в теремок. Стали тепер четверо жити-поживати - пісні співати:
- Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
- Ква! Ква! Ква! Ква! Ква! Ква!
- Чук! Чук! Чук! Чук! Чук! Чук!
- Гав! Гав! Гав! Гав! Гав! Гав!
Варто в поле теремок-теремок,
Він не низький, не високий, не високий.
Як по полю, полю сірий вовк біжить,
Біля дверей зупинився і кричить:
- Уу! Уу! Уу! Уу! Уу! Уу!
Уу! Уу! Уу! Уу! Уу! Уу!
Хто, хто в теремочке живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Хто в теремі живе?
- Я мишка-норушка!
- Я жаба-жаба!
- Я заєць - на горі увёртиш!
- Я лисичка-сестричка! А ти хто?
- А я вовк - через кущів хватиш!
- Іди до нас жити!
Заліз вовк в терем. Стали всі разом жити-поживати - пісні співати:
- Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Ква! Ква! Ква! Ква! Ква! Ква!
Чук! Чук! Чук! Чук! Чук! Чук!
Гав! Гав! Гав! Гав! Гав! Гав!
Уу! Уу! Уу! Уу! Уу! Уу!
Варто в поле теремок-теремок,
Він не низький, не високий, не високий.
Вже як по полю ведмідь бреде,
Біля дверей зупинився і реве:
Уф! Уф! Уф! Уф!
Уф! Уф! Уф! Уф!
Хто, хто в теремочке живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Хто в теремі живе?
- Я мишка-норушка!
- Я жаба-жаба!
- Я заєць - на горі увёртиш!
- Я лисичка-сестричка!
- Я вовк - через кущів хватиш! А ти хто?
- А я ведмідь-тяпиш-ляпиш - всіх вас тиснеш!
Як навалився Мишка на теремок, так теремок і розсипався. А все звірі розбіглися. Став ведмідь їх ловити, та нікого не впіймав.
Де йому, такому клишоногому!
Урок навчання читання в 1 класі.
У. М. К. «Школа Росії»
Євген Чарушин «Теремок».
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань
Мета. Ознайомити учнів з казкою Е. Чарушина «Теремок»
завдання:
Удосконалювати навички повноцінного читання.
Розвивати усне мовлення.
Розвивати навички ділового співробітництва.
Плановані результати:
Особистісні результати:
Формувати позитивну мотивацію до навчання.
Формувати інтерес до читання.
Метапредметние результати:
Формувати вміння планувати, контролювати і оцінювати свої дії відповідно до поставленим завданням.
Розвиток навичок співпраці з дорослими і однолітками в груповий і парній роботі.
Готовність слухати співрозмовника, вести діалог, визнавати різні точки зору.
Предметні результати:
називати героїв казки, характеризувати за допомогою вчителя їх вчинки;
придумувати різні варіанти закінчення казки;
визначати головну думку казки на основі прислів'їв.
Устаткування.
Для вчителя: Маски і картинки для інсценування казки, картки - назви героїв казки, еарточкі - назви героїв для групової роботи, аудіозапис слів автора.
Для учнів:азбука, письмове приладдя.
етапи | Х - р діяльності учнів | УУД |
|
Організація початку уроку 1 хвилина | Учитель вітає дітей. Пропонує привітати один одного. | Учні вітають один одного, вчителі. Демонструють готовність до уроку. | Регулятивні УУД: вольова саморегуляція |
цілепокладання 1 хвилини | «В деякому царстві, у деякій державі жив - був ... ..» Які літературні твори починаються з цих слів? Що таке казка? Як видумаєте, яке літературний твір ми сьогодні будемо читати? | Казки. Відповіді дітей. Казку. | Регулятивні УУД: Целепологание (постановка навчальної задачі) Оцінка (виділення і усвідомлення, того, що вже засвоєно і того, що підлягає засвоєнню) Пізнавальні УУД: Загальнонавчальних (формулювання пізнавальної мети) Логічні (висування гіпотез і їх обгрунтування) |
Вступна бесіда 9 хвилини | Поясніть прислів'я: «Казка - брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок» Хто складає казки? Дізнатися яку саме казку ми сьогодні прочитаємо, ви зможете, якщо відгадаєте назви тварин. Гра «Збери розсипалися склади» З якої казки ці герої? Що таке теремок? Хто написав цю казку? У якому порядку з'являлися тварини в казці? Які прізвиська були у тварин в російській народній казці? Згадаймо як вони розмовляють тихий, тремтячий вкрадливий, улесливий, запобігливий низький, говорить повільно хрипкий, грубий тоненький, писклявий гучний, говорить уривчасто | У казці відбуваються вигадані події, зустрічаються вигадані предмети, герої, але казки вчать нас, як бути добрими, допомагати один одному, працювати. У казці завжди добро перемагає зло. У груповій роботі відгадують назви тварин: ЖАБА МИШКА ЗАЄЦЬ ВОВК ВЕДМІДЬ «Теремок» Будинок з високим дахом. Народна казка | Пізнавальні УУД: Аналіз з метою виділення ознак. Регулятивні УУД: контроль Комунікативні УУД: Уміння точно виражати свої думки, визначення способів взаємодії. ЛічностниеУУД: Морально - етичного оцінювання. |
Засвоєння нового матеріалу 15 хвилин | На виставці книги: Е Чарушин «Теремок», С. Маршак «Теремок», А. Н. Афанасьєв «Теремок», «Теремок» російська народна казка. Як називаються книги? Чому в однієї і тієї ж казки різні автори? Сьогодні ми познайомимося з казкою «Теремок» в переказі Євгена Чарушина. Прочитайте слова спочатку по складах, потім цілими словами. ос-та-а-ві-лась - зупинилася в ті-ре-моч-ке - в теремочке Ні-ви-со-ком - невисокому немає від-ве-ча-ет - не відповідає рас-пе-вать - виспівувати у-вёр-тиш - увёртиш за-бра-лась -забралась Читаючи твір, помічайте подібності та відмінності з народною казкою. | «Теремок» Це одна і та ж казка, тільки переказана різними людьми. Читання важких слів за індивідуальними карток. Читання твору вголос по ланцюжку. | Комунікативні УУД: Уміння вислухати співрозмовника Регулятивні УУД: |
Физминутку 1 хвилина | У чистому полі теремок Звірі різні там жили, | (Присіли, встали руки витягнуті) (Руки перед собою на носочках) (Зобразити ведмедика) (Кулачок про кулачок) (Сіли на стільчики) | Регулятивні УУД: вольова саморегуляція контроль ЛічностниеУУД: Смислоопределеніе значення зарядки, физминутки і ін. Для здоров'я. |
аналіз твору 7мінут | Як ви думаєте, чи закінчилася на цьому казка? Продовжіть казку. Послухайте, як закінчилася ця казка у Е. Чарушина. Порівняйте російську народну і казку Е. Чарушина за планом: герої події закінчення Чому можна повчитися у героїв казки? Прочитайте прислів'я на сторінці 37. Виберіть відповідну прислів'я. | Деякі герої мають інші прізвиська, співають, події ті ж, закінчилося щасливо. Дружелюбності, взаємовиручку, вмінню поступатися, домовлятися, бажанням допомогти, виправляти свої помилки. "В тісноті та не в образі" «Згода міцніше кам'яних стін» | Комунікативні УУД: Уміння висловлювати свої думки, вислухати співрозмовника Пізнавальні УУД: Логічні (побудова докази, висунення гіпотез і їх обгрунтування) Дії постановки і рішення проблем Регулятивні УУД: вольова саморегуляція контроль |
Робота з удосконалення мовленнєвих умінь. 5 хвилин | Домовтеся в групах, хто яку роль буде виконувати і розіграйте казку за ролями. | Хлопці переказують казку Е. Чарушина (інсценізація твору). | Пізнавальні УУД: Відтворення послідовності подій в казці Комунікативні УУД: співробітництво Уміння вислухати однокласника Регулятивні УУД: Контроль (звірення результату дії з заданим еталоном, виявлення відхилень). Корекція (внесення необхідних змін). Оцінка (усвідомлення якості засвоєння матеріалу) |
підсумок 1 хвилина | З якою казкою познайомилися? Що на уроці було найцікавішим? | відповіді дітей | Регулятивні УУД: Оцінка (виділення і усвідомлення учнями того, що вже освоєно). |
рефлексія 1 хвилина | Намалюйте смайлик, який відповідає вашому настрою на уроці і прикріпіть його а теремок. | Виконують завдання. |
література:
1.Кліманова Л.Ф., Горецький В.Г., Голованова М.В. та ін. Літературне читання. 1 кл. У 2-х ч. -М .: Просвещение, 2012.
2.Аудіопріложеніе до підручника «Літературне читання», 1 клас (Диск СО-РОМ), авторЛ.Ф. Климанова.
Євген Чарушин відомий перш за все як художник-анімаліст і автор оповідань про тварин. Але у нього є і книжки для найменших -сказочно-ігрові.
«Жарти» - це коротенькі, в дві-чотири рядки, віршовані підписи під картинками, дуже близькі за характером до фольклорних текстів: простий, зрозумілий ритм, прості, легко вгадуються рими.
На картинках зображені звірята, пташки, рибки, зайняті різними справами. Справи ці дуже нагадують дитячі ігри або епізоди з дитячого життя. Ось білочки і мишенята гойдаються на гойдалках; ось ведмедиця заколисує в колисці ведмежат, які смокчуть пустушки; ось їжачки плавають на кораблику під розмальованим вітрилом. Є й «серйозні» ситуації: ведмежата сердяться один на одного: не поділили гостину зайчик плаче: злякався страховиська, а воно виявилося жабою. Все Чарушінскіе звірята викликають розчулення - такі вони милі і пухнасті. Пухнастими здаються навіть їжачки і жаби. Це особливість манери художника. Він малює нестрашним, безпечних тварин. І, перетворися вони в реальні іграшки, кожний малюк із задоволенням взяв би їх з собою в ліжечко: нехай сплять поруч.
А ще в книзі є казка «Теремок». У виконанні Чарушина ця казка перетворилася в геніальний твір для малюків - тих, хто тільки вчиться слухати казки. Що ж він зробив?
Текст казки з прозового перетворився в поетичний: він складається з коротких рядків з дуже простими римами, що лише підсилює відчуття фольклорної основи. Зате дитячу увагу може спертися на ритм і риму.
А ще репліка кожного нового персонажа передує словами-звуконаслідування:
Як по полю-полю мишка біжить,
Біля дверей зупинилася і пищить:
Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Пік! Пік! Пік! Пік! Пік! Пік!
Вже як по полю жаба біжить,
Біля дверей зупинилася і кричить:
Ква! Ква! Ква! Ква! Ква!
Ква! Ква! Ква! Ква! Ква!
Що таке звуконаслідування? По-перше, це повторювані склади: «ав-ав», «мяу-мяу», «ко-ко-ко», «га-га-га» - тобто своєрідний звуковий тренінг, який так необхідний дитині в період освоєння мови .
По-друге, зі звуконаслідування починається активна мова малюків. Спочатку вони ще не в змозі відтворювати важкі і довгі слова, що позначають предмети і явища навколишнього світу, але самі ці предмети вони вже розрізняють, виділяють і намагаються висловити до них своє ставлення. При цьому малюк охоче використовує «слова-заступники», які пропонують йому дорослі: ті самі «ав-ав» і «ко-ко-ко».
Зрозуміло, що казка, яка наповнена такими «зрозумілими» і легкими для відтворення слівцями, повинна привертати увагу малюка, повинна йому подобатися.
Слова-звуконаслідування шикуються в ланцюжок, і в кінці казки з них утворюється ціла пісенька. Автор «диригує» цим звуконаслідувальним хором ще й візуально: кожне наступне звукосполучення написано більший і жирніше - своєрідна підказка батькам, як інтонувати і міняти голос під час читання.
І якщо дорослий буде виразно пищати і квакати, то малюк з якогось прочитання неодмінно до нього приєднається. Тобто буде брати участь в «читанні» казки. Оскільки пищати і квакати потрібно в певних місцях, то в проміжках потрібно слухати і потрібний момент «ловити». А це - перші кроки в розумінні тексту.
Марина Аромштам
Літературне читання в 1-му класі
«Е.Чарушін« Теремок »
Підготувала і провела:
вчитель початкових класів
МБОУ «Радіщевская СШ №2 ім.А.Н.Радіщева»
Скотнова І.А.
Тип уроку: відкриття нового знання.
Мета уроку: Ознайомити учнів з казкою Е. Чарушина «Теремок»; удосконалювати навички читання цілими словами; розвивати мовні вміння і творчі здібності, і аналізувати твори.
Плановані результати:
Предметні: міркувати і правильно відповідати на питання; розвивати читацькі навички усвідомленого, швидкого читання; вчити виконувати аналіз текст і вказувати головну думку твору.
особистісні: формувати пізнавальний інтерес до навчального матеріалу.
устаткування: підручник «літературне читання» Л.Ф. Климанова, В. Г. Горецький, 1 клас; презентація; ілюстрації.
Організаційний момент. Привітання.
Продзвенів дзвоник.
Починається урок.
На мене всі подивилися
І за парти тихо сіли.
Ноги вниз ми опустили
Руки разом поклали.
Дивимося очками вперед
Починається урок читання.
Мовна розминка.
Посміхнемося один одному, ось яке гарне у нас настрій.
Губи в трубочку. в ниточку.
Язичком помиємо зубки.
Зробити вдих. на видиху на розспів вимовляємо звук а.
3 . Актуалізація знань. Постановка мети.
Учитель: Починаємо урок читання. Спробуйте здогадатися, про що будемо говорити на уроці. А для цього прочитайте заплутану фразу: Сказкаложьдавнейнамёкдобриммолодцамурок. (Слайд)
Учитель: Так. Ми будемо говорити про казки.
Ви любите казки? За що?
(Відповіді дітей)
– Які види казок бувають? (Чарівні, побутові, про тварин).
– Для того, щоб дізнатися, що за казку ми будемо читати сьогодні, вам необхідно відгадати загадку.
Мишка будинок собі знайшла,
Мишка добра була:
В тім домі в кінці кінців
Стало безліч мешканців. (ТЕРЕМОК)
(На дошку вивішую картинку Теремка)
Які цілі ми поставимо на сьогоднішній урок? (Познайомитися з новим твором).
А хто-небудь знає хто автор цієї казки?
- Автор цієї казки Євген Чарушин.
4. Вивчення нового матеріалу.
І зараз я трохи вам про нього розповім.Слово вчителя письменника. . (Слайд)
З самого дитинства його оточувала жива природа - рідний дім з величезним садом, домашній зоопарк з поросятами, кроликами, курчатами і птахами, яких Чарушину лікували і доглядали. Зрозуміло, що в такому будинку і в такій сім'ї - його батько був відомим архітектором - міг вирости тільки дивовижний і талановита людина, яким і був Євген Чарушин. Євген Іванович згадував, як ще будучи дитиною він, слухаючи казки, тримав в руці олівець і малював приходять йому на розум сюжети.
Він ріс добрим, чуйним, люблячим тварин хлопчиком.
Коли він виріс, виконав свою заповітну мрію, закінчив академію мистецтв у Петербурзі.
Важливою віхою в біографії Чарушина стало знайомство з Самуїлом Яковичем Маршака, який переконав художника в тому, що він повинен почати писати сам. Це виявилося непростою справою, але Чарушин продовжував наполегливо працювати і ще до війни вже встиг видати десятки своїх книг, продовжуючи при цьому ілюструвати і інших дитячих письменників - Віталія Біанкі, Михайла Пришвіна, Самуїла Маршака. Книга Маршака «Дітки в клітці» стала останньою ілюстраційне роботою Чарушина. За неї він був посмертно нагороджений золотою медаллю на міжнародній виставці дитячої літератури в Лейпцигу.
Світ тварин - був і його світом, ось чому його малюнки були такими живими, яскравими, талановитими, ось чому не одне покоління юних читачів заворожено розглядало його малюнки і зачитувалися його розповідями.
(Виставка книг, які ілюстрував Е.Чарушін) ( слайд)
Давайте зараз прочитаємо цю казку за ролями.
Зупинилася, теремочке, невисокому, виспівувати.
5.Фізмінутка.
По доріжці. по доріжці
Скачемо ми на правій ніжці.
І по цій по доріжці
Скачемо ми на лівій ніжці.
По стежці побіжимо,
До галявини добіжимо.
На галявині. на галявині
Ми пострибати як зайчики.
Стоп. Трохи відпочинемо.
І додому пішки підемо.
6. Закріплення вивченого.
– Прочитайте прислів'я:
У темряві, та не в образі .
Знає сорока, де зиму зимувати .
Згода міцніше кам'яних стін .
– Поясніть сенс цих прислів'їв.
– Яка з них підходить до нашої казці найбільше?
Казка піднесла нам хороший урок, живучи серед людей, треба бути терпимим до них, вчитися поступатися, домовлятися один з одним, уживатися в злагоді.
ГРА «НАШ ТЕРЕМОК» - робота в групі з загадками.
1) У куточку таїться,
Кішки боїться.
Хто це, хлопці? (Мишка)
2) Зелена я, як трава,
Моя пісенька: «Ква-ква».
Хто це, хлопці? (Жаба)
3) По полю скачет-
Вушка ховає,
встане столбом-
Схожі статті
-
Іван - селянський син: характеристика, короткий сюжет казки, питання
Російські народні казки - це один з видів фольклорної прози, який становить значну частину від всього народного усної творчості древньої Русі. Казки є важливою частиною російської культури і по праву можуть вважатися національним ...
-
Досвід і помилки в романах «Батьки і діти» і «Принижені і ображені Аргументи на тему людина вчиться на помилках
1. І.А. Гончаров «Обломов» Головний герой роману Ілля Обломов, починаючи свою кар'єру, здійснює помилку по службі і відправляє важливу депешу замість Астрахані в Архангельськ. Після чого раптово захворює, в медичній довідці, ...
-
Для додавання творів
Серія «ЄДІ. ФІПІ - школі »підготовлена розробниками контрольних вимірювальних матеріалів (КІМ) єдиного державного екзамена.В збірнику представлені: 36 типових екзаменаційних варіантів, складених відповідно до проекту ...
-
Село Красне-на-Волзі історія (Костромська область) Відомі люди з червоного на Волзі
Село Червоне, очевидно, набагато старше першої документальної згадки про нього (1569 року). Місцевість на березі Волги була занадто гарна, щоб довго порожнім, не дарма ж її назвали «червоною», тобто «красивого» (до радянського новоязу ...
-
костромські пам'ятки
Червоне-на-Волзі - невелике селище недалеко від Костроми (35 км). Невеликий, та не простий! Дівчата, тримайтеся ... У цьому невеликому селищі знаходиться понад 20 ювелірних, частина з яких стали відомими брендами в Росії, а більш ...
-
Проект з краєзнавства «Люби і знай свій рідний край Програма проект з краєзнавства бібліотеки
Де б ми не були, Ми видали поспішаємо В невимовні батьківські місця, де свої нам переліски, Гаї, стежки все, де і сам ти свій для кожного куща ... Д.І. Блинскій Де б ми не були, Ми видали поспішаємо В невимовні батьківські місця, Де свої ...